• +48 505 682 179
  • powolanie@sluzki.pl
KIM JEST SIOSTRA SŁUŻKA? – OCZAMI ASI.
Asia, studentka z Warszawy

s. Agnieszka: Asiu, krótkie, konkretne pytanie: Kim dla Ciebie jest Siostra Służka?
Asia: „Szaloną kobietą”, która zostawiła wszystko i poszła za Jezusem
s. Agnieszka: Ooo. Widzę, że nie zaskoczyłam Cię zbyt mocno pytaniem. W takim razie, co dała Ci znajomość Służek?
Asia: Dziękuję Panu Bogu, że postawił w moim życiu szczególnie jedną z Sióstr. To wtedy zrobiłam pierwszy krok ku Niemu i ta przygoda poznawania Go trwa do dzisiaj.
s. Agnieszka: Ile miałaś lat, kiedy można tak powiedzieć poszłaś za głosem Jezusa?
Asia: Wszystko zaczęło się w gimnazjum, ponad 7 lat temu. Wtedy poszłam na Pieszą Pielgrzymkę Honoracką z Zakroczymia do Nowego Miasta nad Pilicą śladami bł. o. Honorata – założyciela Sióstr.
s. Agnieszka: Co było takiego wyjątkowego w tej pielgrzymce?
Asia: To było niesamowite doświadczenie radości płynącej z Ewangelii, poznania nowych ludzi i poczucia wspólnoty.
s. Agnieszka: Ale myślę, że Siostry Służki nie tylko z pielgrzymką Ci się kojarzą. Czy to jedyne spotkania z siostrami?
Asia: Nie. Oczywiście, że nie. Siostra Służka dla mnie to także organizatorka wspaniałych rekolekcji w górach albo w domu zakonnym.
s. Agnieszka: Czyli kolejna rzecz rekolekcje: Czym one były dla Ciebie?
Asia: Na rekolekcjach można nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim zbliżać do Boga.
s. Agnieszka: A co jest najważniejsze w spotkaniu z Siostrami? Asia: Najcenniejsze to to, że jest towarzyszem życia, mimo że jestem już na studiach zawsze mogę zadzwonić, napisać, poprosić o modlitwę.
s. Agnieszka: Bardzo Ci dziękuję za szczere podzielenie się twoją przygodą z Siostrami.
Asia: Ja też bardzo dziękuję. Wiem, że w tych kilku słowach nie wyrażę bogactwa jakie niesie powołanie Sióstr – to pewnie też tajemnica, bo każda z nich jest inna, ale na maksa zapatrzona w Jezusa.

KIM JEST SIOSTRA SŁUŻKA? – OCZAMI PAULINY.
Paulina studentka Warszawa

s. Agnieszka: Paulino: Kim jest dla Ciebie Siostra Służka? Jak byś innym młodym wyjaśniała wyjątkowość Sióstr? Paulina: „Kim jest dla Ciebie Służka?” - hmm.. zabrzmiało jak poważne… s. Agnieszka: Wiem pytanie trochę jak na lekcji religii, albo w stylu: Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus? Ale czym możesz się podzielić? Jak spotkałaś Siostry? Paulina: Pochodzę z małej miejscowości, a siostry przede wszystkim są obecne w małych miejscowościach, na wsi. To właśnie tam miałam okazję poznać Siostry Służki Najświętszej Maryi Niepokalanej. s. Agnieszka: Ile lat miałaś kiedy spotkałaś Siostry? Paulina: Uczyły mnie religii już w przedszkolu. Potem w szkole podstawowej. Oczywiście przygotowywały mnie do I Komunii Świętej. Potem w gimnazjum i przygotowanie do bierzmowania. s. Agnieszka: Czy oprócz lekcji religii miałaś inny kontakt ze Służkami. Paulina: W trakcie nauki w gimnazjum i liceum zaczęłam wyjeżdżać z siostrami na: rekolekcje dla dziewcząt, rekolekcje powołaniowe, Pieszą Pielgrzymkę Honoracką. To był czas nawet cenniejszy, gdzie poznawałam życie Sióstr od innej strony. s. Agnieszka: A teraz już jesteś na studiach i czy przygoda ze Służkami się skończyła? Paulina: Nie. Nie. Oczywiście nawet teraz utrzymuję kontakt z Siostrami i wiem, że zawsze mogę porozmawiać czy odwiedzić. A to w tym szybkim świecie tak bardzo się liczy! s. Agnieszka: No, ale przejdźmy do sedna: Co było najważniejszego w spotkaniu Sióstr na swojej drodze życia? Paulina: Siostry dały mi możliwość poznania Jezusa przez pielgrzymki – PPH. Trud pielgrzyma, bąble, bolące nogi, Słowo Boże w drodze, życzliwość ludzi oraz piękna przyroda. To właśnie przez kilka dobrych lat Piesza Pielgrzymka Honoracka była początkiem moich wakacji. s. Agnieszka: Czym zatem były wyjazdy na rekolekcje? Czy tym samym? Paulina: Rekolekcje to możliwość odkrywania Jezusa w ciszy. Rozważania, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi – piękny, bogaty, za każdym razem inny czas i zarazem odpoczynek duchowy. Tego nie byłoby, gdyby nie Siostry Służki! s. Agnieszka: Co zaczerpnęłaś od Sióstr patrząc na ich życie? Paulina: Siostry pokazały swoją postawą, że Jezusa trzeba pokazać ludziom! Nie można Go ukrywać dla siebie. Zawsze uśmiechnięte, otwarte i pełne zapału do pomocy innym! Siostry Służki są „pięknymi kobietami”, które niosą słowa Chrystusa ludziom i pokazują jak żyć Ewangelią! s. Agnieszka: Paulino bardzo Ci dziękuję za rozmowę i podzielenie się dobrem. My Służki zapewniamy, że zawsze będziemy blisko, choćby w modlitwie. Paulina: Ja również dziękuję.